Poptávka herního stolu

Před vyplněním poptávkového formuláře věnujte prosím chvíli času informacím      o provedení, materiálech a doplňcích. Usnadní Vám to vyplnění formuláře a nám to pomůže se zpracováním nabídky.    Děkujeme!

Rozměry stolu a jeho konstrukce:

 • Výška stolů je odvislá od typu. Jídelní a psací stoly mají min. výšku 75cm. Konferenční od 45cm a pracovní od 85cm. Výška stolu je včetně horní krycí desky.
 • Při zadávání rozměru vnitřní herní plochy pamatujte na to, že musí být z konstrukčních důvodů menší oproti vnějšímu rozměru stolu o minimálně 8cm. Příklad: stůl o velikosti 160 x 90cm bude mít tedy vnitřní plochu o maximálním rozměru 152 x 82cm.
 • Hloubka herního prostoru závisí na výšce herních komponent, které využíváte. Jako optimální hloubku máme vyzkoušených 5-6cm. 
 • Nohy stolů jsou při výšce do 65cm na pevno spojené se zbytkem stolu. Nad výšku 65cm jsou nohy, kvůli přepravě vždy demontovatelné - není tedy problém dostat stůl i do hůře dostupných prostor.

Horní krycí desky:

 • Horní desky jsou hlavní funkční část celého stolu, na jejich bedrech leží celý princip fungování stolu. Na Vás ovšem bude následná manipulace s nimi. Je tedy dobré pořádně promyslet jejich dělení. Obecně v závislosti na velikosti stolu platí, že desky u stolů do délky 100cm je možné ponechat v jednom kuse nebo rozdělit na poloviny. Desky u stolů do 150cm délky je vhodné dělit na třetiny a od 150cm výše je vhodné dělit na čtvrtiny nebo více. Je také možné dělení atypické, například 1/4 - 1/2 - 1/4, což umožňuje využít pouze část vnitřního prostoru pro hru a kraje stolu využít např. pro občerstvení. Viz obr. vpravo.
 • Desky jsou ke stolu a mezi sebou fixovány za pomoci magnetů a jsou zajištěny proti posunu do stran. Mezi sebou jsou desky do šířky 75cm opatřeny těsněním. Nad 75 cm je třeba zajistit jejich plošné provázání a jsou proto opatřeny vloženým perem, které zapadá do drážky sousední desky.

Materiály:

 • Masiv -  jo možný v dřevinách smrk, borovice, modřín, jasan, dub, buk, javor a ořech. Vzorník zde. Z masivu se vyrobí spárovka, ze které se následně realizuje stůl. Spárovka se vyrábí ve dvou typech provedení, v průběžném tzv. fixním provedení a napojovaném tzv. cinkovaném provedení. Rozdíl mezi těmito dvěma variantami si můžete prohlédnout zde.
 • Překližka - je možná pouze v dřevinách bříza nebo buk.
 • LTD - Lamino třískové desky jsou možné v dekorech dle tohoto vzorníku.
 • Nejlevnější variantou pro výrobu stolů jsou LTD desky, mají ovšem jistá omezení, takže neumožňují instalaci některých doplňků. Druhým v pořadí z hlediska ceny je překližka. Nejdražší je výroba z masivu. Mezi jednotlivými dřevinami jsou však patrné cenové rozdíly. Nejlevnější masiv je Smrk, následuje Borovice, Buk, Ořech (cink), Modřín, Jasan, Javor a nejdražší je Dub. Pokud si chcete udělat představu ohledně přibližných cen stolů, můžete si prohlédnout galerii některých stolů, kde naleznete podrobnější informace.

Povrchová úprava:

 • Masivní dřevo a překližku je třeba povrchově upravit. Nabízíme dvě varianty a to lak nebo tvrdovoskový olej. Lak nabízí vyšší ochranu pro dřevo, avšak hůře se opravují případná poškození. Tvrdovoskový olej oproti tomu nabízí snadnou opravu poškození a přírodnější vzhled povrchu. Obě varianty jsou cenově srovnatelné.
 • Masivní dřevo a překližku je možné barevně upravovat mořením. Můžeme tak dosáhnout sladění s ostatním vybavením domácnosti, nebo z levnějších materiálu vykouzlit exkluzivnější vzhled. Možné barevné varianty naleznete v těchto vzornících.

Herní podložky:

 • Nabízíme herní podložky plstěné o síle 4mm které jsou levné, a dražší podložky softshellové o síle 4mm ty jsou dražší, avšak omyvatelné a herní komponenty po ní dobře kloužou. Softshellové podložky jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako například podložky pod myš. Vzorníky barev naleznete zde.

Podsvícení herní plochy:

 • Nabízíme dvě varianty podsvícení herní plochy pomocí LED pásku umístěném po obvodu stolu. Klasické bílé ve variantě teplá/studená a RGB podsvícení. Obě varianty jsou vždy plně regulovatelné v jasu světla a u RGB lze také měnit barvu podsvícení. Ovládání podsvícení zajišťuje dálkové ovládání.
 • Napájení podsvícení je možné za pomoci externího adaptéru ze sítě 230V (stejně jako například notebook). Druhá možnost je Li-ion baterie. Výdrž svícení na baterii je při plném jasu je min. 6 hodin. Tato varianta je však podstatně dražší a o to o cca 8,000,- Kč, avšak zbaví vás kabelů.. Kromě nabíjení baterie ovšem, to je zajištěno nabíječkou ze sítě 230V.

Herní doplňky:

 • Stůl lze osadit hliníkovou U drážkou pro karty a další příslušenství. Do této drážky je možné umístit i tento držák hrnku nebo sklenice.
 • Stůl lze osadit tzv. rybinovou drážkou která umožní instalaci přídavných držáků. Nabízíme držák na herní komponenty, sklenici/hrnek nebo skleničku na víno. Držáky si můžete prohlédnout zde. Držáky jsou vyjímatelné a je možné je v rámci drážky libovolně posunovat.
 • Rybinovou drážku a hliníkovou U lištu není možné osadit do stolu z LTD desek! (daň za levný materiál)

Poptávkový formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.